Klasik Gitar Eğitimi (Çocuk & Yetişkin)

Gitar, 20. yüzyıl boyunca kendini dünyanın en popüler müzik çalgısı olarak kabul ettirerek müzik dünyasında vazgeçilmez olduğunu kanıtlamıştır. Çok yönlülüğü, sınırsız bir çeşitlilikte kullanılabilmesini sağlarken solo ve eşlik enstrümanı olması özelliğiyle tüm müzik türleri içinde yer alabilmektedir.

Klasik Gitar eğitim programı, notaların süre değerleri ile porte ve gitar üzerindeki yerlerinin öğrenilmesi, sol anahtarı ile ritmik ve eşlikli okunması, gitar çalma tekniklerinin kavranması, hareket ve gürlük terimlerinin uygulanması ve Klasik Gitar için birçok eser vermiş önemli bestecilerin müzik anlayışlarını incelenerek yorumlayabilme konularını kapsar.

Kursa katılım şartları:

• Çocuklar için 10-15 yaş aralığında olmak.

• Eğitim takvimi yaz ve kış olarak Okullarımızın açılış ve kapanış dönemlerini kapsamaktadır.

Kursun kazanımları,

• Öğrencilerin özgüvenini arttırmak, performanslarını seyirci önünde sergileyebilmek amacı ile yıl sonlarında düzenlenen konserlerde aktif rol almaları sağlanır.

• Klasik Gitar kursuna devam eden kursiyerlerimiz kurumun diğer branşlarındaki kişileri ile gurup çalışmaları yaparak sene içi ve sene sonunda performanslarını sergileyebilmektedirler.

Eğitim Alanı: Kültür Merkezi Hizmet Binası Piri Mehmet Paşa Mahallesi Hacı Pervane Caddesi Mis Çıkmazı Sokak No. 3 Silivri

İletişim: 0212 444 20 47 - 1644