//window.location.href= "http://kultursanat.silivri.bel.tr/index.html";
TİYATRO
TİYATRO

Türk Metal Sendikası Çorlu Şube Başkanı Baki Polat, beraberinde Silivri Şube Başkanı Metin Açıkalın ile birlikte Başkan Işıklar’ı makamında ziyaret etti.

Gelecek Projelerim

•  Düzenli Olarak Hali Hazırda Eğitimi Tamamlanmış Yeni 30 Kursiyerimize İle Eskilerin De Dahil Olması İle 41 Kişi Okuma Provalarını Bitirdiğimiz, Oynanabilinmesi İçin Oğuz Kağan Aydos Tarafından Bizzat Görüşülüp İzin Alınan Ferhan Şensoy’un Yazdığı «Kahraman Bakkal Süpermarkete Karşı» Oyunu Sahneye Konulacaktır.
•  Belediyemizce Yapılacak Reklamlarla Gerekli Kursiyer Toplandığında 12-15 Yaş Ekibini De 7 Yıldır Düzenli Oyun Çıkaran Sbt Gibi Düzenli, Okullarda Çocuk Oyunu Oynayacak Bir Ekip Haline Getirmek De Hedefimdir.
•  Yeni Alınacak Kursiyerlere 4 Aylık Sıkı Bir Eğitim Verip Onlardan Da Aramızda Kalacak Oyuncularla Kaliteli Oyunlar Çıkaracak Bir Ekip Oluşturmak Hedeflerim Arasındadır.
•  Silivriye Sayın Başkanımızın Kuracağı Tiyatro Salonunun Yapımında Sbt Yönetmeni Olarak Nacizane Görüşlerimi Belirtmek İsterim.


Silivri Belediyesi Liseler Arası Tiyatro Festivali
•  Halihazırda Yazışmaları Süren «Silivri Belediyesi Liseler Arası Tiyatro Festivali’ni» Gerçekleştirip, Silivrili Gençleri Sanata Teşvik Etmek, Beraberinde Gereken Desteği Vererek Silivride Birçok Tiyatro Çalışması Olmasını Sağlamak Ve Bu Gruplarımız İle Liselerde Tiyatro Oyunları Oynatmak.

Silivri Belediyesi Üniversiteler Arası Tiyatro ve Müzik Festivali
•  Geleceğimizin Işığı Olan Ve Etkinliklerini Sahneleme Şansı Bulamayan Tiyatro Ve Müzik Okuyan Öğrencilerimizin Ücret Talep Etmeden Sahne Alacağı Bir Festival Planlanmaktadır.
•  Amacımız, Her Yıl Silivrililerin Aklında Kalacak Oyunlar Sergiletip, Müzikler Dinletip Ve Yine Her Yıl Değişik Okullar Ve Değişik Öğrencilere Sahne Sağlayıp, Silivrimizin Reklamını Yapıp İnsanların Belediyemize Olan Güvenini Arttırmaktır. Hepimizin Bildiği Gibi İnsanlarımız, Silivrimizde Yada Başka Bir Yerde Yapılan Herşeyi Unutabilir, Ama Hiçkimse Sanatsal Etkinliklerimizi Festivellerimizi Aklından Silip Atamaz.

Silivri Sahili Sanat Köşeleri
•  Silivri Sahilinde Belediyece Belirlenecek Bazı Yerlere, Silivrinin Sokak Sanatçıları'nın Rahatlıkla Sanatlarını Sergileyebilecekleri, İstanbul'da Metrolarda Benzeri Bulunan Yerler Oluşturulabilir.
•  Silivri Belediyesi Kültür Merkezinden Eğitim Almış Kursiyerlerimizin, Silivri'de Enstrümanını Çalıp Şapkasını Koyabilecek Vatandaşımızın, Karikatür Çizen Abimizin, Pandomim Yapan Ablamızın Kullanabileceği Yani Kısacası "Sokakta Sanat Yapan Herkesin Silivride Köşesi Var" Diyebilmek İçin Diğer Belediyelere De Örnek Oluşturabilecek, "Silivri Belediyesi Sanat Köşesi" Şeklinde Boyanmış Ve İçerisine De Bank Koyulayarak Sabitlenmiş Bir Alan Yapılabilirse Sahilimiz Renklenebilir.

Oğuz Kağan AYDOS
 

Kurs Resimleri