//window.location.href= "http://kultursanat.silivri.bel.tr/index.html";
KEMAN
KEMAN

Diğer branş öğretmenlerimiz ile birlikte keman,piyano,koro,eşlik,duo,trio,quartet çalışmalarının gerçekleştirilmesi.

  • Diğer branş öğretmenlerimiz ile birlikte keman,piyano,koro,eşlik,duo,trio,quartet çalışmalarının gerçekleştirilmesi.
  • Halk müziği öğretmenimiz İbrahim Orçin ve diğer branş öğretmenlerimiz ile birlikte otantik kültürel müziğimiz ve klasik batı müziği sentezi etkinlik çalışmalarının gerçekleştirilmesi.
  • Yıl sonuna kadar her ay belirli bir prestije,kariyere sahip müzikal oluşumların Silivri Belediyesi Kültür Merkezi adı altında Fuaye salonumuzda bir davet ile yapacakları müzikal sunum. ›Örnek : ›Marmara Üniversitesi Çok Sesli Korosu Yrd.Doç.Bülent Halvaşi şefliğinde. (Görüşmeler sağlandı ) ›Boğaziçi Caz Korosu ›Şef: Masis Aram Gözbek (Dünyada, ülkemize çok sesli koro dalında sayısız dereceler madalyalar kazandıran büyük bir oluşum.)
  • Virtüözite seviyesine gelmiş ve ülke çapında belirli bir kariyere sahip olmuş enstrumanistlerin kültür merkezi öğrencilerine belirli zamanlarda yapacakları workshoplar üzerine bağlantı çalışmaları.
  • Kültür merkezi bünyesine keman bölümü için hazırlanacak kütüphane için gerekli eğitim materyallerini belirlemek.Öğrenciler bu sayede çalışılacak eserlere,metodlara kolay bir şekilde erişebilecek.
  • Son olarak ise benim için EN ÖNEMLİ olan PROJEMİ anlatmak istiyorum. Seçtiğim ya da bestelediğim sosyal mesaj içerikli bir çocuk şarkısının, Çocuk korosu öğretmenimiz ile görüşüp nota çalışmalarını yaptırmak ve buna paralel bir şekilde Keman öğrencilerinden en başarılı olanlarının seçilip aynı şarkı üzerine ayrı bir program dahilinde keman notalarını çalıştırıp Koro ve kemancıların birleşmesiyle , bilgisayarda  hazırladığım profesyonel müzik alt yapısının üzerine canlı olarak şarkının söyletilip çaldırılmasını hedefliyorum. Bu sürece öğrencilerimi hazırladıktan sonra güzel bir etkinlik ile bunu taçlandırmak istiyorum. Öğrencilerin de çabaları doğrultusunda başarılı bir iş çıkarırken aynı zamanda bu yapılan çalışmayı Silivrimizin çeşitli bölgelerinde keman ve korist öğrencilerimizi video kaydına alıp,digital ortamda ise seslerinin ve çalımlarının kaydedilmesi ile adeta bir ilçe tanıtımı ve minik parmakların,minik seslerin ne kadar büyük işler yapabileceğini basın ve belediyemiz internet sitesi ile herkese duyurmak isterim.
          Ozan AKYÜZ
 

Kurs Resimleri